Máte dotaz? Volejte 777 609 668 (Po-Pá 8-15h).

Informace pro sběratele

Objevte turisticky nejzajímavější místa naší země s drobným a praktickým suvenýrem sběratelskou edicí kovových propisek. Jedná se o nový trend v turistických suvenýrech, kterému dali vzniknout samotní turisté.

Sběratelská propiska může být praktickým průvodcem po krásách České republiky. Celý systém se neustále rozšiřuje. Přivezte si z Vašeho výletu praktický suvenýr – sběratelskou propisku, která Vám bude denně připomínat Vše zážitky spojené s navštíveným místem.

158 vydaných propisek

Seznam propiskových míst

Na aktuálním seznamu propiskovacích míst intenzivně pracujeme. Připravuje se interaktivní databáze. Spuštění plánujeme během několika týdnů.

Ukázky propisek

Zajímavosti

Propiska, někdy též propisovačka, nářečně též průpiska či prupiska, spisovně propisovací tužka (podle principu, na kterém funguje, také kuličkové pero) je moderní psací potřeba, která se dočkala širokého uplatnění po celém světě. Skládá se z obalu, náplně a kuličky, která se při psaní otáčí a náplň vynáší. V dnešní době existuje mnoho barevných náplní do propisek. Inkoust propisek je na rozdíl od rollerů, které pracují na podobném principu, velmi hustý, až na bázi pasty.
Zdroj: Wikipedie

Slovo propiska pravděpodobně souvisí s faktem, že při psaní přes kopírovací papír se na propisku dá tlačit, a ta tak zanechává čitelnou kopii – propisuje – na rozdíl od plnicího pera, které bylo v době nástupu propisek rozšířeno jako hlavní psací potřeba zanechávající trvalý (nevygumovatelný) záznam. K tvorbě více kopií kopírákem se před nástupem propisek musela používat obyčejná tužka nebo inkoustová (kopírovací či snímací, sliněná) tužka, používalo se i plnicí pero se skleněnou špičkou.
Zdroj: Wikipedie

Nevíte si rady ?

Potřebujete poradit s výběrem, kalkulací nebo postupem objednávky? Od toho jsme tady!

777 609 668

Nahoru!